Urbex - v opuštěných zahradách potřetí

29. ledna 2016 v 18:05 | Blackwish
Tak jsem tam dneska zase byla. V těch místech, kam ráda chodívám a kde se dá najít spousta opuštěných domů a chatek. Je to zvláštní, chodívám tudy celý život (jsou tu krásné procházky) a přece je zde tolik míst, na kterých jsem se nedávno ocitla poprvé. Chodíte celý život okolo nějaké pěšinky a jednou se rozhodnete, že ji prozkoumáte a hele - opuštěný dům!


Vydala jsem se jednou takovou pěšinkou a pak mi něco říkalo, že mám zahnout do lesa vlevo, že by tam něco mohlo být. A já na pocity dám, takže jsem zabočila a opravdu jsem našla několik zahrad, víceméně propojených. První dům byl vyhořelý. Byly to vlastně chatky v zahrádkách. Bylo jim tam spousta, některé byly jasně neobydlené a u některých to bylo těžké poznat. Dorazila jsem do jedné s nádhernou zarostlou verandou a opatrně otevřela dveře dovnitř. Krásné místo, byla tam místnost asi 2x2 metry, jedna postel s peřinou, stará kamna a krásný starý kredenc. Všude byly záclonky z jednoho kusu látky. Myslím, že to mohlo být krásné místo na odpočinek od lidí. Na kredenci ležel starý prázdný sešit a tužka. Neodolala jsem a napsala jsem "Blackwish was here"!


Procházela jsem zahrady kudy to šlo, na boty se mi lepilo čím dál víc bahna. A tu najednou mezi těma barabiznama ke spadnutí, mezi těmi domy, kde už ani bezdomovci nebydlí, stál velký, moderní dům s novou střechou a udržovanou zahradou. Na střeše měl solární panely a u domku parkovalo auto. Přišlo mi to jako nádherný kontrast . . . Takový parádní domek uprostřed těch rozpadlých.


Nechtělo se mi plazit se kěři zpátky a tak jsem rychle a nenápadně přelezla plot (myslím, že ty nánosy bahna už z nich nikdo nedostane) a pokračovala dál.

Chvíli jsem šla lesem a pak jsem došla k další soustavě zahradních domků, které slibovaly nějaký ten urbex. Našla jsem parádní starou pěšinku a došla k jednomu opuštěně vypadajícímu domku. Jenže bylo slyšet, že vevnitř hraje rádio, tak jsem se nenápadně odplížila zase pryč a pokračovala dál.


Našla jsem díru v plotě, tak jsem jí prošla, jako kdyby to byla ta nejběžnější věc pod sluncem a plazila se směrem nahoru do kopce, který sliboval nějaký "nález". A opravdu, našla jsem pár dalších domků obrostlých přírodou a schovaných mezi stromy.

A znovu mě překvapil kontrast starého s novým. Uprostřed ničeho, na mýtince byl vypuštěný nafukovací bazének a vedle něj, kousek od hromady odpadků, bylo úplně nové venkovní houpací křeslo! Tak jsem se tam posadila, houpala se, zapálila si a pozorovala sněženku, která na mě vykoukla zpoza listů.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Lúmenn Lúmenn | Web | 29. ledna 2016 v 18:29 | Reagovat

Jůů, paráda, s jarem zas vyrazím s tebou, jo?:) V zimě bych to asi nedávala:D

2 Trinity Trinity | 29. ledna 2016 v 21:55 | Reagovat

[1]: Nebyla jste teď nedávno v té nové televizní soutěži? :)

3 blackwish blackwish | 30. ledna 2016 v 13:19 | Reagovat

[1]: Jasan!! já teď musela využít, že bylo krásně :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama