Guilty pleasure

1. března 2016 v 14:24 | Blackwish
Musím se vám s něčím svěřit. Když jsem sledovala poslední sérii American Horror Story, byla jsem velmi unešená z toho, co tam předvedla Lady GaGa, která se promněnila v femme fatale. Byla nádherná, okouzlující a myslím, že hrála tak trochu sebe sama. Každopádně mě její výkon motivoval k tomu si ji trochu prostudovat a zjistit, co vlastně zpívá a kdo to je. Zjistila jsem, že je to úžasná osobnost, která mě předtím sice fascinovala svými dokonalými kostýmy (je to i moje záliba "vypadat divně"), ale úplně jsem opomněla, že je to i vokalistka a individuální osobnost.

Líbí se mi její hudba, líbí se mi její texty a myslím, že má neuvěřitelný hlas. Zvláště její poslední živá vystoupení stojí za shlédnutí a myslím, že už nikdo nemůže říct, že by neuměla zpívat.

O čem chci ale mluvit především. Nadchnula mě její nová píseň "Til It Happens To You", která se zabývá tématem znásilňování, které je pro ni osobní, protože v devatenácti letech si tím prošla. V Americe je každý rok ve školách znásilněna jedna z pěti dívek a jeden z dvaceti chlapců, což je alarmující. Mě se ale píseň dotkla i v jiné souvislosti. A to ve spojení s mou psychickou poruchou (maniodepresivní psychózou). Líbí se mi text, který je v podstatě universální a dá se klidně chápat i ve spojení s touto duševní poruchou. Protože pokud si tím někdo neprojde, tak to nemůže úplně pochopit a neví, jak se dotyčný cítí a jeho rady typu "dej se dohromady", "buď v klidu" a "zapomeň na to" jsou úplně vedle.

Přikládám video, kde Lady GaGa zpívá tuto píseň na letošním předávání Oscara a kde nejen presentuje své poselství, ale také zpívá jako bohyně a dává do toho takové emoce, že jednoho zamrazí. Slova jsou zbytečná, nechte na sebe působit tóny a slova a třeba si umědomíte něco, co jste dosud neřešili.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama